2. třída - Medvídci

p. učitelka Šárka Řehořová, DiS.
p. učitelka Yvona Trejbalová

Telefon na třídu: 702 198 176

Ve třídě Medvídků je zapsáno celkem 25 dětí ve věku od 3,5 do 4 let. Ve třídě máme 5 nových dětí, které budou ve školce poprvé, 13 dětí přešlo ze třídy Kuřátek a 7 dětí zde zůstalo ze třídy  Medvídků. Dětem pomůžeme s adaptací na nové prostředí MŠ a utvoříme dobrý kolektiv.

V rámci našeho třídní vzdělávacího programu s názvem Poznáváme svět s Medvídkem Pú, budeme brát zřetel na individuální potřeby i věkové zvláštnosti dětí. Zaměříme se na adaptaci v prostředí MŠ a orientaci v prostorách budovy a zahrady, základní sebeobsluhu dětí,  dbát budeme na řádnou samostatnost při každodenních úkonech (převlékání, hygiena a úklid hraček), ale i při stolování. Společně si vytvoříme jednoduchá třídní pravidla a rituály, která si postupně upevníme a osvojíme. Děti povedeme hlavně k vzájemné spolupráci s kamarády a k ohleduplnosti vůči jiným dětem. Nyní ve třídě panuje kamarádská atmosféra plná pohody.

Informace pro rodiče ze třídy Medvídků

• Seznámit se školním řádem, řád školní jídelny, směrnici o stanovení výše úplaty, směrnici o Covid (k dispozici v šatnách i na stránkách MŠ) a školní vzdělávací program (k dispozici u vchodu do MŠ), pro prostudování podepsat -  u školních řádů máte jmenný seznam dětí, seznámení s řády – do konce měsíce září
  • Jídlo – děti v žádném případě do jídla nenutíme! Pouze ochutnáváme. Kdo má potravinovou alergii, prosíme, informujte nás.
  • Pitný režim mají po celý den. Ve školce malý plastový hrneček s podpisem, hrnečky se dávají pravidelně do myčky.
  • Prosíme maminky, aby dětem přišily poutka u pyžam – děti vedeme k samostatnosti + podepsané pyžamo. Každý pátek si děti berou pyžama domů.
  • Prosíme, aby děti nenosily do třídy hračky – pouze plyšáčka na spaní, pokud ho potřebují k usnutí (hračky se ničí, rozbíjí se, ztrácí se)
  • Ranní příchod do MŠ od 6:30 - 8:00 hod. x odchod z MŠ od 14:15 do 17:00 hod. – scházíme ve třídě Medvídci x rozcházíme se ve třídě Včeliček. Sledujte příslušné cedulky na hlavních dveřích.
  • Když bude dítě chybět více než 14 dní (dovolená), zákonný zástupce si musí požádat o uvolnění ze školní docházky, formulář k vyzvednutí u paní učitelek na třídě (příloha ve školním řádě)
  • Spuštění zabezpečení SAFY – spuštěné bude již od pondělí 21. 9. 2020
  • Prosíme Vás, dávejte dětem boty na suchý zip a v zimě prosíme, nedávejte dětem prstové rukavice. Děkujeme.
  • Věci na převléknutí do MŠ – na pobyt v MŠ - ve třídě, pobyt venku na školní zahradě, bylo by vhodné, kdyby děti ve své přihrádce měly i náhradní tričko, tepláky, ale i spodní prádlo, kdyby se náhodou přihodila nehoda (zvracení…)
  • Dbáme na samostatnost a vedeme děti k tomu, že si samy nazují i vyzují bačkory, boty, svléknou a obléknou kalhoty atd. Budeme rády, když i Vy s námi budete spolupracovat a i doma se budou děti převlékat samy. Děkujeme Vám za spolupráci :)
  • Domluvíme se, že v horní přihrádce budou věci na zahradu a ve skříňce v látkové tašce x batůžku věci náhradní.
  • Oblečení prosíme, podepište příjmení, ne iniciály dítěte.
  • Loučení s dětmi u dveří J Loučíme se pozdravem, ruce si již nepodáváme.
  • Nadstandartní aktivity – keramika, logopedie v rámci vzdělávacích činností, batůžkové dny, vše bude na webových stránkách i na nástěnce u vstupu do třídy.
  • Hygienické potřeby – papírové kapesníčky – vytahovací, vlhčené ubrousky, ale pouze ty, které jsou na bázi toaletního papíru a lze je vhodit do záchodu, jsou dobrovolné, ale už teď Vám děkujeme za spolupráci.
  • Prosíme Vás, pravidelně sledujte nástěnky i webové stránky   www.mszvonecekhk.cz
  • Vyzvedávání obědů v nepřítomnosti dítěte v MŠ – oběd si vyzvedáváte v kuchyni na budově MŠ Štechova a to v časovém rozmezí 10:45 – 11:00 hodin u paní kuchařky Sýkorové.
  • V MŠ bude probíhat zrakový screening (zdarma pro nově nastupující děti i předškolní děti)
  • Při jakémkoli problému, nedorozumění či neporozumění vítáme řešení problémů osobně na třídě, po domluvení schůzky i individuálním přístupem, rádi vám vše v klidu vysvětlíme a najdeme správné řešení, jak pro Vás, tak i pro Vaše děťátko :)

Paní učitelky: Šárka Řehořová, Dis
                       Yvona Trejbalová