MŠ Zvoneček Hradec Králové
mscajkovskeho@volny.cz    495 270 713
 • Hravá angličtina

  :Každé úterý od 8:00 do 8:20 bude probíhat kroužek "Hravá angličtina" pod vedením paní učitelky Simony Linkové
 • Batůžkové dny

  Každý PÁTEK se s dětmi vydáme na "Batůžkový den".

  Do batůžku s sebou: uzavíratelné pití, malou svačinku, pláštěnku
  Prosíme o vhodné oblečení.


  V pátek budou probíhat i hračkové dny. Děti si mohou přinést do školky svoji oblíbenou hračku.
< >

Třída Berušky

Kontakt:
p.učitelka Martina Doležalová
p. učitelka Jana Hladíková, Heringová Diana

Telefon : 702 198 178
E-mail : berusky@mszvonecekhk.cz 

Plánované akce třídy - co nás čeká

Historie našich akcí – co jsme prožili

Fotogalerie třídy

8
8
Školka v přírodě- čtvrtek
Školka v přírodě- čtvrtek
Školka v přírodě- středa
Školka v přírodě- středa
Škola v přírodě- úterý
Škola v přírodě- úterý
Školka v přírodě- pondělí
Školka v přírodě- pondělí
Počítáme
Počítáme
Vítáme jaro, pálíme Morany, zdobíme břízku na Masarykáči
Vítáme jaro, pálíme Morany, zdobíme břízku na Masarykáči
Březen v knihovně a ve školce
Březen v knihovně a ve školce
Batůžkový den- míčky a létací talíře
Batůžkový den- míčky a létací talíře
Karneval
Karneval
Barevný týden
Barevný týden
Lyžák
Lyžák

Informace o třídě

Třídu Berušek navštěvuje celkem 25 dětí, ve věku 5 – 7 let, z toho 19 chlapců a 6 holčiček.

Třídní vzdělávací program s názvem „Svět nekončí za vrátky…“ bude environmentálně zaměřený a zároveň bude děti připravovat do školy. V tomto programu budeme klást důraz na kontakt s přírodou, a proto se budeme snažit trávit čas v přírodě, kde se děti budou učit pozorovat, hledat a zkoumat. Tím budeme podporovat učení prožitkem a zároveň postavíme základy ekologického smýšlení.

Budeme rozvíjet grafomotoriku, předčtenářskou a předmatematickou gramotnost, polytechnickou výchovu, hrubou i jemnou motoriku, nahlédneme formou hry do anglického jazyka. Dětem budeme zprostředkovávat všeobecný rozhled a budeme dbát především na samostatnost dětí, sebeobsluhu, dodržování pravidel a empatičnost.

Budeme se snažit o navázání a posilování přátelského a rovnocenného vztahu s rodiči, usilovat o vzájemnou spolupráci a důvěru.

Čeká nás plavecký kurz, lyžařský kurz, školka v přírodě, pravidelné programy v knihovně, „batůžkové dny“  a mnoho dalších zajímavých akcí, které děti budou rozvíjet v globálním vnímání světa.

 

Informace pro rodiče ze třídy Berušek

Spolupráce s rodiči:

 • Seznámit se školním řádem, řád školní jídelny, směrnici o stanovení výše úplaty, směrnici o Covid (k dispozici v šatnách i na stránkách MŠ) a školní vzdělávací program (k dispozici u vchodu do MŠ), pro prostudování podepsat -  u školních řádů máte jmenný seznam dětí, seznámení s řády – do konce měsíce září
 • Jídlo – děti v žádném případě do jídla nenutíme! Pouze ochutnáváme. Kdo má potravinovou alergii, prosíme, informujte nás. Jíme příborem, tímto Vás žádáme o spolupráci, dávejte dětem CELÝ příbor i doma, ne jen vidličku, děti nám tu pak protestují, že doma nemusí. Děti si mohou i přidávat.
 • Pitný režim mají po celý den. Ve školce malý plastový hrneček s podpisem, hrnečky se dávají pravidelně do myčky.
 • Ranní příchod do MŠ od 6:30 - 8:00 hod. x odchod z MŠ od 14:15 do 17:00 hod. – scházíme ve třídě Kuřátek x rozcházíme se pokaždé v jiné třídě. Sledujte příslušné cedulky na hlavních dveřích.
 • Prosíme, berte si na schody návleky a dohlédněte, aby šly děti po schodech v bačkůrkách, ne naboso!
 • Když bude dítě chybět více než 14 dní (dovolená nebo i jiný důvod) – děti předškolní i nepředškolní zákonný zástupce si musí požádat o uvolnění ze školní docházky, formulář k vyzvednutí u paní učitelek na třídě (příloha ve školním řádě)
 • Rodiče dětí předškoláků mají povinnost omluvit nepřítomnost dítěte do omluvných listů, které najdete v šatně na okně.
 • V případě, že dojde k uzavření MŠ (kvůli nouzovému stavu apod.) nebo bude více než polovina třídy nemocná, začíná distanční výuka pro předškolní děti. Mailem budete dostávat naše třídní plány se vzdělávací nabídkou, abyste měli přehled a pracovní listy, které budou děti doma vypracovávat. Je vyžadována zpětná kontrola. Prosíme, o vyplnění e- mailových adres.
 • Věci na převléknutí do MŠ – na pobyt v MŠ - ve třídě, pobyt venku na školní zahradě, bylo by vhodné, kdyby děti ve své přihrádce měly i náhradní tričko, tepláky, ale i spodní prádlo, kdyby se náhodou přihodila nehoda (zvracení…)
 • Dbáme na samostatnost a vedeme děti k tomu, že si samy nazují i vyzují bačkory, boty, svléknou a obléknou kalhoty atd. Budeme rády, když i Vy s námi budete spolupracovat a i doma se budou děti převlékat samy. Děkujeme Vám za spolupráci :)
 • Domluvíme se, že v horní přihrádce budou věci na zahradu a ve skříňce v látkové tašce x batůžku věci náhradní.
 • Oblečení prosíme, podepište příjmení, ne iniciály dítěte.
 • Loučení s dětmi u dveří  Loučíme se pozdravem, ruce si již nepodáváme.
 • Odpočinek po obědě zubní hygiena - pokud si nepřejete z důvodu COVIDu, aby si Vaše dítě čistilou v MŠ zuby (kapénková infekce), nahlaste to prosím p. učitelce a seznamte s tím Vaše dítě.
 • V Beruškách se již nespí na lehátkách, děti odpočívají zhruba 30-45 minut na matracích. Po odpočinku děti vstávají a věnují se přípravě na školní docházku, grafomotorika, různé pracovní listy, didaktické hry apod. Bude zakoupen soubor sešitů pro předškoláky, taktéž i pro děti mladší než předškoláci.
 • Příprava do školy
  děti si do MŠ přinesou svoje vlastní trojhranné pastelky (možno i obyčejnou tužku, ořezávátko, nůžky, gumu – vše je na Vašem uvážení) to mají schované ve své přihrádce v kabinetě a pracují s tím výhradně při přípravě do školy a o své věci pečují. Tyto věci si mohou přinést i děti mladší.
 • Nadstandartní aktivity – keramika, logopedie v rámci vzdělávacích činností, batůžkové dny, vše bude na webových stránkách i na nástěnce u vstupu do třídy. Škola přírodě – plánujeme, uvidíme, jak se vyvine situace
 • Hygienické potřeby – papírové kapesníčky – vytahovací, vlhčené ubrousky, ale pouze ty, které jsou na bázi toaletního papíru a lze je vhodit do záchodu, jsou dobrovolné, ale už teď Vám děkujeme za spolupráci.
 • Prosíme Vás, pravidelně sledujte nástěnky i webové stránky   www.mszvonecekhk.cz
 • Vyzvedávání obědů v nepřítomnosti dítěte v MŠ – oběd si vyzvedáváte v kuchyni na budově MŠ Štechova a to v časovém rozmezí 10:45 – 11:00 hodin u paní kuchařky Sýkorové.
 • Finance - úplata za MŠ se zvedá na 600,-/měs. předšk a děti s OŠD neplatí. Cena za obědy 47,-KČ, děti s OŠD 51,-KČ (větší porce)
 • Při jakémkoli problému, nedorozumění či neporozumění vítáme řešení problémů osobně na třídě, po domluvení schůzky i individuálním přístupem, rádi vám vše v klidu vysvětlíme a najdeme správné řešení, jak pro Vás, tak i pro Vaše děťátko :)

 

 

MŠ Čajkovského

e-mail: mscajkovskeho@volny.cz
mobil: 495 263 679
adresa: Čajkovského 1093, Hradec Králové
Zobrazit mapu

MŠ Štechova

e-mail: mscajkovskeho@volny.cz
mobil: 495 270 713
adresa: Štechova 1327, Hradec Králové
Zobrazit mapu