Třída Medvídci

p. učitelka Yvona Trejbalová
p. učitelka Michaela Lovasová

E-mail : medvidci@mszvonecekhk.cz

Není nalezená žádná akce.

30.9. 2021 Baťůžkový den -  návštěva Hradiště
30.9. 2021 Baťůžkový den - návštěva Hradiště
 23.9. 2021 Podzimníčkový den
16.9. 2021 BAŤŮŽKOVÝ DEN - VÝLET K RYBNÍKU ČEŠÍK

Ve školním roce 2021/22 navštěvuje třídu 25 dětí, 11 děvčat a 14 chlapců. Ve třídě je jeden nový (poprvé ve školce) chlapec, 7 dětí ve třídě pokračuje a 13 dětí přešlo ze třídy Kuřátek. Nový dětem pomůžeme s adaptací, aby se snadněji začlenili do kolektivu.
Vnímáme individuální potřeby i věkové rozdíly, zaměřujeme se na jejich orientaci v budově a na zahradě. Podporujeme sebeobsluhu dětí a rozvíjíme samostatnost při každodenních úkonech (převlékání, osobní hygiena a úklid hraček). Dbáme na úroveň stolování a samostatnost při jídle. Vedeme děti ke spolupráci s kamarády a vzájemné ohleduplnosti v zájmu přátelského prostředí.

Informace pro rodiče ze třídy Medvídků

• Seznámit se školním řádem, řád školní jídelny, směrnici o stanovení výše úplaty, směrnici o Covid (k dispozici v šatnách i na stránkách MŠ) a školní vzdělávací program (k dispozici u vchodu do MŠ), pro prostudování podepsat -  u školních řádů máte jmenný seznam dětí, seznámení s řády – do konce měsíce září
  • Jídlo – děti v žádném případě do jídla nenutíme! Pouze ochutnáváme. Kdo má potravinovou alergii, prosíme, informujte nás.
  • Pitný režim mají po celý den. Ve školce malý plastový hrneček s podpisem, hrnečky se dávají pravidelně do myčky.
  • Prosíme maminky, aby dětem přišily poutka u pyžam – děti vedeme k samostatnosti + podepsané pyžamo. Každý pátek si děti berou pyžama domů.
  • Prosíme, aby děti nenosily do třídy hračky – pouze plyšáčka na spaní, pokud ho potřebují k usnutí (hračky se ničí, rozbíjí se, ztrácí se)
  • Ranní příchod do MŠ od 6:30 - 8:00 hod. x odchod z MŠ od 14:15 do 17:00 hod. – scházíme ve třídě Medvídci x rozcházíme se ve třídě Včeliček. Sledujte příslušné cedulky na hlavních dveřích.
  • Když bude dítě chybět více než 14 dní (dovolená), zákonný zástupce si musí požádat o uvolnění ze školní docházky, formulář k vyzvednutí u paní učitelek na třídě (příloha ve školním řádě)
  • Spuštění zabezpečení SAFY – spuštěné bude již od pondělí 21. 9. 2020
  • Prosíme Vás, dávejte dětem boty na suchý zip a v zimě prosíme, nedávejte dětem prstové rukavice. Děkujeme.
  • Věci na převléknutí do MŠ – na pobyt v MŠ - ve třídě, pobyt venku na školní zahradě, bylo by vhodné, kdyby děti ve své přihrádce měly i náhradní tričko, tepláky, ale i spodní prádlo, kdyby se náhodou přihodila nehoda (zvracení…)
  • Dbáme na samostatnost a vedeme děti k tomu, že si samy nazují i vyzují bačkory, boty, svléknou a obléknou kalhoty atd. Budeme rády, když i Vy s námi budete spolupracovat a i doma se budou děti převlékat samy. Děkujeme Vám za spolupráci :)
  • Domluvíme se, že v horní přihrádce budou věci na zahradu a ve skříňce v látkové tašce x batůžku věci náhradní.
  • Oblečení prosíme, podepište příjmení, ne iniciály dítěte.
  • Loučení s dětmi u dveří J Loučíme se pozdravem, ruce si již nepodáváme.
  • Nadstandartní aktivity – keramika, logopedie v rámci vzdělávacích činností, batůžkové dny, vše bude na webových stránkách i na nástěnce u vstupu do třídy.
  • Hygienické potřeby – papírové kapesníčky – vytahovací, vlhčené ubrousky, ale pouze ty, které jsou na bázi toaletního papíru a lze je vhodit do záchodu, jsou dobrovolné, ale už teď Vám děkujeme za spolupráci.
  • Prosíme Vás, pravidelně sledujte nástěnky i webové stránky   www.mszvonecekhk.cz
  • Vyzvedávání obědů v nepřítomnosti dítěte v MŠ – oběd si vyzvedáváte v kuchyni na budově MŠ Štechova a to v časovém rozmezí 10:45 – 11:00 hodin u paní kuchařky Sýkorové.
  • V MŠ bude probíhat zrakový screening (zdarma pro nově nastupující děti i předškolní děti)
  • Při jakémkoli problému, nedorozumění či neporozumění vítáme řešení problémů osobně na třídě, po domluvení schůzky i individuálním přístupem, rádi vám vše v klidu vysvětlíme a najdeme správné řešení, jak pro Vás, tak i pro Vaše děťátko :)