MŠ Zvoneček Hradec Králové
mscajkovskeho@volny.cz    495 270 713

Třída Medvídci

Kontakt:
p.učitelka: Mgr. Eva Langfelnerová
p. zástupkyně: Lucie Řehořková

Telefon : 702 198 176

E-mail na třídu : medvidci@mszvonecekhk.cz

Plánované akce třídy - co nás čeká

Není nalezená žádná akce.

Historie našich akcí – co jsme prožili

Fotogalerie třídy

Poslední den ve školním roce - vystoupení tříd na školní zahradě
Poslední den ve školním roce - vystoupení tříd na školní zahradě
Lidé celého světa (Afrika, Velká čínská zeď, Den v kostýmech)
Lidé celého světa (Afrika, Velká čínská zeď, Den v kostýmech)
Batůžkový den - 30. května
Batůžkový den - 30. května
Včely - aktivity
Včely - aktivity
Domácí mazlíčci - VV
Domácí mazlíčci - VV
Nácvik na besídku
Nácvik na besídku
Hrajeme si na architekty
Hrajeme si na architekty
Vesmír
Vesmír
Čarodějnický rej
Čarodějnický rej
Batůžkový den
Batůžkový den
Vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka
Vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka
Duben
Duben

Informace o třídě

Ve školním roce 2023/24 navštěvuje třídu medvídků 22 dětí ve věku 3,5 -4 roky  7 děvčat a  15 chlapců. Některé děti postoupily ze třídy Kuřátek,  ostatní děti jsou nové.
Vnímáme individuální potřeby i věkové rozdíly, zaměřujeme se na jejich orientaci v budově a na zahradě. Podporujeme sebeobsluhu dětí a rozvíjíme samostatnost při každodenních úkonech (převlékání, osobní hygiena a úklid hraček). Dbáme na úroveň stolování a samostatnost při jídle. Vedeme děti ke spolupráci s kamarády a vzájemné ohleduplnosti v zájmu přátelského prostředí. Naše téma, které nás bude provázet celým školním rokem bude ,, Šel medvídek do školky".

Informace pro rodiče ze třídy Medvídků

Spolupráce s rodiči:

 • Seznamte se školním řádem, řád školní jídelny, směrnici o stanovení výše úplaty, směrnici o Covid (k dispozici v šatnách i na stránkách MŠ) a školní vzdělávací program (k dispozici u vchodu do MŠ), pro prostudování podepsat u školních řádů máte jmenný seznam dětí, seznámení s řády – do konce měsíce září

 • Ranní příchod do MŠ od 6:30 - 8:00 hod. x odchod z MŠ od 14:15 do 17:00 hod. scházíme ve třídě Medvídků. Sledujte příslušné cedulky na hlavních dveřích.

 • Zabezpečení SAFY –  do MŠ se dostanete přes otisk prstu nebo čip,  který bude za vratnou zálohu 150 Kč. Otisky nahrává a čipy vydává p.uč. Doležalová

 • Příchod do MŠ - neprotahujte loučení s dětmi. Chápeme, že je pro Vás bolestivé, předávat nám plačící dítě, věřte však, že za chvíli nejsou po slzách ani stopy. Jaký rituál si při loučení s dětmi nastavíte- takový vetšinou bude dítě vyžadovat.

 • Jídlo - děti do jídla nenutíme, děti vědí, že mají ochutnat, pokud nechutná, nemusí to sníst a naopak, pokud chutná, mají možnost si přidat.

 • Pitný režim je k dispozici každy den s pitnou čistou vodou (do plastových hrnků z domova – ty se pravidelně dávají do myčky).

 • Snažíme se vést děti ke správnému držení lžíce – paleček nahoře, ostatní prstíky dole. Tímto Vás prosíme o spolupráci, trénujte i doma         

 • Vyzvedávání obědů v nepřítomnosti dítěte v MŠ – oběd si vyzvedáváte v kuchyni na budově MŠ Štechova a to v časovém rozmezí 10:45 – 11:00 hodin u paní kuchařky Sýkorové.

 •    PROSÍME, HLAŠTE NÁM ZJIŠTĚNÉ ALERGIE

 • Obsah skříňky

  - v šatně je oblečení dětí ve skříňce  -v horním okénku je náhradní oblečení a případně věci, ve kterých dítě přišlo do školky, ve skříňce je oblečení se kterým dítě bude při převlékání hospodařit samo, tedy OBLEČENÍ NA VEN, BUNDA, ČEPICE A OBLEČENÍ DO TŘÍDY  - je to z důvodu toho, aby si děti nestoupaly na lavičky, hrozí nebezpečí úrazu

  - žádáme, aby děti měly také ve skříňce komplet náhradní oblečení, může se stát, že bude mít dítě nehodu, polije se nebo ho polije kamarád, ať se má do čeho obléknout.

- důrazně žádáme o převlečení na ven a to i v případě kraťasů, pokud je v MŠ v kraťasech/ teplákách, tak ven půjde v jiném oblečení, aby se mohlo při návratu do MŠ opět převléknout do čistého.

Přezůvky – NE CROCSY a ne obuv s černou podrážkou

 děti vedem k samostatnosti, snažíme se, aby všechno uměly samy i obracení věcí z rubu na líc. Pokud něco nejde, aby uměly požádat paní učitelku, která samozřejmě pomůže. Budeme rády, když s námi budete spolupracovat a i doma se budou děti převlékat samy.                                                                                                                                             

 - prosíme maminky, aby dětem přišily poutka u pyžam – děti vedeme k samostatnosti.

 • děti mají dovoleno nosit si  do MŠ plyšáčka nebo hajánka (muchláčka...) na spaní z domova, abychom dětem usnadnili adaptaci a měly u sebe něco s vůní domova.

 • Co můžete přinést

  - kdo má možnost, uvítáme papírové kapesníčky v krabičkách i balíčcích, vlhčené ubrousky pouze ty, co jdou spláchnout do WC, ale i běžné vlhčené ubrousky

  - papíry na kreslení klidně z jedné strany potištěné, které byste hodily do sběru, nám ještě bohatě poslouží

  - děvčata si mohou přinést hřebínek

  Narozeniny a svátky – bývá u dětí oblíbený zvyk, že při oslavách přinese něco ostatním – z hygienických důvodů bylo zakázáno donášet věci upečené z domova. Prosíme Vás, přineste něco, co je možné dát dětem do skříňky (lízátko, „párty mix“...) a co si pak sami rodiče zhodnotí, jestli může dítě vzhledem k alergiím sníst

  Vhodné je i ovoce nebo zelenina, případně malý obrázek k vymalování.... vše je na Vašem uvážení

Odchod z MŠ

 • S dětmi se již neloučíme podáním ruky (dříve tomu tak bylo), pouze se rozloučíme pozdravem a to i v případě, že jsme odpoledne na školní zahradě se díte se přijde rozloučit, hlavně kvůli tomu, aby byl přehled o tom, kdo odchází
 • Prosíme Vás, nevjíždějte s kočárky do budovy.  Děkujeme

 • Když bude dítě chybět více než 14 dní (dovolená, pobyt v nemocnici apod.), zákonný zástupce si musí požádat o uvolnění ze školní docházky, formulář k vyzvednutí u paní učitelek na třídě (příloha ve školním řádě)

 • Věci na převléknutí do MŠ – na pobyt v MŠ - ve třídě, pobyt venku na školní zahradě, bylo by vhodné, kdyby děti ve své přihrádce měly i náhradní tričko, tepláky, ale i spodní prádlo, kdyby se náhodou přihodila nehoda (zvracení…)

 • Dbáme na samostatnost a vedeme děti k tomu, že si samy nazují i vyzují bačkory, boty, svléknou a obléknou kalhoty atd. Budeme rády, když i Vy s námi budete spolupracovat a i doma se budou děti převlékat samy. 

 • Oblečení prosíme, podepište příjmením

 • Akce v MŠ - divadla, batůžkové dny, třídní výlet, solná jeskyně apod.seznam akcí na aktuální měsíc naleznete na webu MŠ a v šatně na nástěnce

 • Batůžkové dny

   - tématicky zaměřené vycházky minimálně 1x do měsíce, děti budou mít vždy batůžek a v něm jednu jedinou malou dobrůtku, pití v lahvičce a pláštěnku.Mějte však  na paměti, že vycházíme hned po svačince, bereme s sebou ještě ovoce nebo zeleninu z MŠ a vracíme se na oběd, takže pokud dětem dáte sušenky tři, tak mu dovolíme stejně jen jednu, děti jsou pak mrzuté a nebo případně v nestřeženém okamžiku sní všechno a oběd již nezvládnou.

  Bonbony, čokoláda a pití v krabičce jsou nevhodné.

  Oblečení přizpůsobte tomu, že budeme v terénu, možno dát dětem i repelent.

 • Zdraví dětí

  do školky mohou chodit pouze děti zdravé, bez příznaků jakýchkoliv nemocí (rýma, kašel, teplota, střevní obtíže, vši)

 • Prosíme Vás, pravidelně sledujte nástěnky i webové stránky  www.mszvonecekhk.cz, máte možnost napsat mail paním učitelkám na adresu medvidci@mszvonecekhk.cz

 • Při jakémkoli problému, nedorozumění či neporozumění vítáme řešení problémů osobně na třídě a  individuálním přístupem, rádi vám vše v klidu vysvětlíme a najdeme správné řešení, jak pro Vás, tak i pro Vaše dítěSchůzka rodičů nově přijatých dětí do mateřské školy 23. 6. 2021 – Základní a mateřská škola Votice

 

MŠ Čajkovského

e-mail: mscajkovskeho@volny.cz
mobil: 495 263 679
adresa: Čajkovského 1093, Hradec Králové
Zobrazit mapu

MŠ Štechova

e-mail: mscajkovskeho@volny.cz
mobil: 495 270 713
adresa: Štechova 1327, Hradec Králové
Zobrazit mapu