MŠ Zvoneček Hradec Králové
mscajkovskeho@volny.cz    495 270 713

Třída Kuřátka

Kontakt:
p. učitelka: Jana Moníková, DiS
p. učitelka: Michaela Lovasová
p. asistenka: Pavlína Sodomková

Telefon : 702 198 175
E-mail : kuratka@mszvonecekhk.cz

 

Plánované akce třídy - co nás čeká

Historie našich akcí – co jsme prožili

Fotogalerie třídy

Duben -Hudební zpįvánky s obrázky
Duben -Hudební zpįvánky s obrázky
Březen -VÍTÁME JARO - sázení kytiček
Březen -VÍTÁME JARO - sázení kytiček
Březen - dopoledne plné her, sportování na zahradě
Březen - dopoledne plné her, sportování na zahradě
Únor -Mámo,táto,pojď si hrát
Únor -Mámo,táto,pojď si hrát
Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný
Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný
Březen -Náš první baťůžkový výlet
Březen -Náš první baťůžkový výlet
Barevný týden
Barevný týden
Karneval
Karneval
Únor- Hrajeme si na povolání (vaříme, mícháme, čistíme, stavíme)
Únor- Hrajeme si na povolání (vaříme, mícháme, čistíme, stavíme)
Únor - Poznáváme povolání
Únor - Poznáváme povolání
Únor - Až vyrostu...,povídáme si o povoláních.
Únor - Až vyrostu...,povídáme si o povoláních.
Únor - Nemocí se nebojíme, s bacilama zatočíme
Únor - Nemocí se nebojíme, s bacilama zatočíme

Informace o třídě

V naší školce s Kuřátky poznáváme svět za vrátky

 

Prioritou našeho TvP ´´V naší školce s Kuřátky poznáváme svět za vrátky´´ bude pozvolná adaptace Vašich dětí na prostředí školky, seznámení se s vybavením třídy a nejbližším okolím MŠ.

Děti si osvojí základní pravidla společenského chování ve skupině, navazování přátelských vztahů, naučí se dělit se o hračky s kamarády, poznat svou značku. Zpočátku školního roku se zaměříme na dovednosti, které budou směřovat k řádným sebeobslužným činnostem, základním hygienickým návykům, samostatnosti, soustředěnosti a tvořivosti.

Dětem pomůžeme s adaptací na nové školní prostředí. Podle jejich schopností budeme zařazovat procházky po blízkém okolí a tím rozvíjet jejich pohybové dovednosti v oblasti hrubé motoriky.

Aktivity budeme plánovat tak, aby vycházely z potřeb a zájmů dětí.

Prostřednictvím našeho TvP se budeme snažit o individuální rozvoj každého dítěte dle jeho potřeb a schopností v souladu s ŠvP a RvP.

 

Informace pro rodiče ze třídy Kuřátek

Spolupráce s rodiči:

 • Seznamte se se školním řádem, řádem školní jídelny, směrnicí o stanovení výše úplaty, směrnicí o Covid (k dispozici v šatnách i na stránkách MŠ) a školním vzdělávacím programem (k dispozici u vchodu do MŠ), po prostudování podepsat -  u školních řádů máte jmenný seznam dětí, seznámení s řády – do konce měsíce září.

 • Ranní příchod do MŠ od 6:30 - 8:00 hod. x odchod z MŠ od 14:15 do 17:00 hod. – scházíme se ve třídě Kuřátek x rozcházíme se ve třídě Berušek. Sledujte příslušné cedulky na hlavních dveřích.

 • Zabezpečení SAFY –  Do MŠ se dostanete přes otisk prstu nebo čip, který bude za vratnou zálohu 150 Kč. Otisky nahrává a čipy vydává p.uč. Doležalová.

 • Příchod do MŠ - neprotahujte loučení s dětmi. Chápeme, že je pro Vás bolestivé  předávat nám plačící dítě, věřte však, že za chvíli nejsou po slzách ani stopy. Jaký rituál si při loučení s dětmi nastavíte- takový většinou bude dítě vyžadovat.

 • Jídlo

  Děti do jídla nenutíme, děti vědí, že mají ochutnat, pokud nechutná, nemusí to sníst a naopak, pokud chutná, mají možnost si přidat.

  Pití je celý den  k dispozici  - pitný režim s pitnou čistou vodou (do plastových hrnků z domova – ty se pravidelně dávají do myčky).

  Snažíme se vést děti ke správnému držení lžíce – paleček nahoře, ostatní prstíky dole. Tímto Vás prosíme o spolupráci, trénujte i doma.      

 • Vyzvedávání obědů v nepřítomnosti dítěte v MŠ – oběd si vyzvedáváte v kuchyni na budově MŠ Štechova a to v časovém rozmezí 10:45 – 11:00 hodin u paní kuchařky Sýkorové.

 •    PROSÍME, HLAŠTE NÁM ZJIŠTĚNÉ ALERGIE.

 • Obsah skříňky

  Do  horního okénka - poličky dejte dětem oblečení k převlečení na ven, na zahradu ( tepláky, mikinu,...) pro jejich snadnější orientaci. Oblečení do třídy a případně věci, ve kterých dítě přišlo do školky nechávejte ve skříňce, bundu na háčku uvnitř skříňky. Do igelitové tašky dejte dětem náhradní oblečení pro případ nehody ( ponožky, spodní prádlo, tepláky - legíny, náhradní tričko). 

 •  Přezůvky – NE CROCSY a ne obuv s černou podrážkou.

 • Důrazně žádáme o převlečení na ven a to i v případě kraťasů, pokud je dítě v MŠ v kraťasech/ teplákách,  ven odchází  v jiném oblečení, aby se mohlo při návratu do MŠ opět převléknout do čistého.

  Děti vedeme k samostatnosti, snažíme se, aby vše uměly samy i obracení věcí z rubu na líc. Pokud něco nejde, učí se požádat paní učitelku, která samozřejmě pomůže. Budeme rády, když s námi budete spolupracovat a i doma se budou děti převlékat samy.                                                                                                                                             -

 • Prosíme maminky, aby dětem přišily poutka u pyžam.

 • Děti mají dovoleno přinést si do MŠ plyšáčka nebo hajánka (muchláčka...) na spaní z domova pro usnadnění jejich adaptace.

 • Co můžete přinést

  Kdo máte možnost, uvítáme papírové kapesníčky v krabičkách i balíčcích, vlhčené ubrousky - pouze ty, co jdou spláchnout do WC.

  Papíry na kreslení (z jedné strany potištěné, které byste hodily do sběru)- nám ještě bohatě poslouží, zbytky vlny a látek – ze všeho se dá tvořit.

  Děvčata si mohou přinést hřebínek.

  Narozeniny a svátky – bývá u dětí oblíbený zvyk, že při oslavách přinesou něco ostatním – z hygienických důvodů bylo zakázáno donášet věci upečené z domova. Prosíme Vás, přineste něco, co je možné dát dětem do skříňky (lízátko, „párty mix“...) a co si pak sami rodiče zhodnotí, jestli může dítě vzhledem k alergiím sníst.

  Vhodné je i ovoce nebo zelenina, případně malý obrázek k vymalování.... vše je na Vašem uvážení.

 • Odchod z MŠ

  S dětmi se již neloučíme podáním ruky (dříve tomu tak bylo), pouze se rozloučíme pozdravem a to i v případě, že jsme odpoledne na školní zahradě - díte se přijde rozloučit, hlavně kvůli tomu, aby byl přehled o tom, kdo odchází.

 • Prosíme Vás, nevjíždějte s kočárky do budovy. 

 • Když bude dítě chybět více než 14 dní (dovolená), zákonný zástupce si musí požádat o uvolnění ze školní docházky, formulář je k vyzvednutí u paní učitelek na třídě (příloha ve školním řádu).

 • Věci na převléknutí do MŠ – na pobyt v MŠ - ve třídě -  pobyt venku na školní zahradě.

 • Dbáme na samostatnost a vedeme děti k tomu, že si samy nazují i vyzují bačkory, boty, svléknou a obléknou kalhoty atd. Budeme rády, když i Vy s námi budete spolupracovat a i doma se budou děti převlékat samy. Děkujeme Vám za spolupráci :).

 • Oblečení prosíme, podepište příjmením.

 • Akce v MŠ 

 • Seznam akcí na aktuální měsíc naleznete na webu MŠ a v šatně na nástěnce.

  Zdraví dětí

 • Do školky mohou chodit pouze děti zdravé, bez příznaků jakýchkoliv nemocí (rýma, kašel, teplota, střevní obtíže, vši).

  Prosíme Vás, pravidelně sledujte nástěnky i webové stránky  www.mszvonecekhk.cz, máte možnost napsat mail paním učitelkám na adresu kuratka@mszvonecekhk.cz

 • Při jakémkoli problému, nedorozumění či neporozumění vítáme řešení problémů osobně na třídě, po domluvení schůzky i individuálním přístupem, rády vám vše v klidu vysvětlíme a najdeme správné řešení, jak pro Vás, tak i pro Vaše dítě.

 • Adaptace do třídy Kuřátek probíhá bez obtíží a my Vám děkujeme za skvělou spolupráci. 

Třída Kuřátka

MŠ Čajkovského

e-mail: mscajkovskeho@volny.cz
mobil: 495 263 679
adresa: Čajkovského 1093, Hradec Králové
Zobrazit mapu

MŠ Štechova

e-mail: mscajkovskeho@volny.cz
mobil: 495 270 713
adresa: Štechova 1327, Hradec Králové
Zobrazit mapu