• Výskyt vší

Vážení rodiče, ve třídě byl hlášen výskyt vší. Prohlédněte dětem důkladně vlasy. Děkujeme.

Třída Červený zvoneček

p. ředitelka: Mgr. Jana Šulcová
p. učitelka: Iveta Pejřilová
p. učitelka: Mgr. Simona Linková

E-mail : cerveny@mszvonecekhk.cz

Vajíčko
Batůžkový den
Divadlo v MŠ - Prasečí slečinky
Projekt O slepičce a kohoutkovi
Dramatizace pohádky O slepičce a kohoutkovi
Knihovna Médium
Karneval
Zelený den
Žlutý den
Tři králové
Červený den
Vánoční nadílka zvířátkům

Témata třídního vzdělávacího programu, která jsme si vybraly pro tento školní rok, vychází z klasických pohádek.

Třídní vzdělávací program s názvem " Od pondělka  do pátku, budu kreslit  pohádku ", který si klade za cíl hravou formou vést děti k získání nových poznatků.

Svět kolem nás se naučíme vnímat všemi smysly, ale i dbát na vzájemnou spolupráci mezi dětmi a rozvoj prosociálního chování s přihlédnutím na věk i individuální potřeby dětí. Knihy jsou plné různých pohádek, jež zaujmou malé i velké. Prostřednictvým výtvarných, hudebních, pohybových a konstruktivních činností budeme u dětí rozvíjet základní společenské návyky, respektovat pokyny a dodržovat předem domluvená pravidla. Budeme si uvědomovat sami sebe i druhé v různých situacích. Více se zaměříme na vzájemné vztahy mezi dětmi, kdy se naučíme vzájemnému respektu a toleranci. Pomocí pohádek povedeme děti k radosti z poznávání a učení se novým věcem. Vzdělávání bude probíhat nenásilnou formou tak, aby děti pracovaly s chutí a nadšením. Dětem bude nabízet rozmanité činnosti, ve kterých budou úspěšní. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na vzájemnou spolupráci s rodiči.