Třída Červený zvoneček

E-mail : cerveny@mszvonecekhk.cz

Zdravý úsměv máme všichni
Čistíme si zoubky s Rudou
Zdravý úsměv aneb jak seznámení s dráčkem Rudou
1. lekce - Plavání v ZŠ Štefcova
Bubáci a strašidla
Návštěva knihovny - Pohádka
Návštěva knihovny - Pohádka "O Veliké řepě"
Nemocnice pro medvídky

Témata třídního vzdělávacího programu, která jsme si vybraly pro tento školní rok, vychází z klasických pohádek.

Třídní vzdělávací program s názvem „Truhla plná pohádek“, který si klade za cíl hravou formou vést děti k získání nových poznatků.

Svět kolem nás se naučíme vnímat všemi smysly, ale i dbát na vzájemnou spolupráci mezi dětmi a rozvoj prosociálního chování s přihlédnutím na věk i individuální potřeby dětí. Knihy jsou plné různých pohádek, jež zaujmou malé i velké. Prostřednictvým výtvarných, hudebních, pohybových a konstruktivních činností budeme u dětí rozvíjet základní společenské návyky, respektovat pokyny a dodržovat předem domluvená pravidla. Budeme si uvědomovat sami sebe i druhé v různých situacích. Více se zaměříme na vzájemné vztahy mezi dětmi, kdy se naučíme vzájemnému respektu a toleranci. Pomocí pohádek povedeme děti k radosti z poznávání a učení se novým věcem. Vzdělávání bude probíhat nenásilnou formou tak, aby děti pracovaly s chutí a nadšením. Dětem bude nabízet rozmanité činnosti, ve kterých budou úspěšní. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na vzájemnou spolupráci s rodiči.