Třída Oranžový zvoneček

p. učitelka Charlotta Valášková
p. učitelka Marijana Divanović

E-mail : oranzovy@mszvonecekhk.cz

Není nalezená žádná akce.

Vojáci v MŠ
Den dětí
Batůžkový den
Výlet vláčkem
Čarodějnice
Batůžkový den
Divadlo
První jarní dny
Barevný týden
Vánoce
Mikulášská nadílka
Pečeme cukroví

Třídní vzdělávací program s názvem "Přišel malý medvídek" se pro nejmladší děti bude týkat hlavně postupné adaptace na nové prostředí (třída, zaměstnanci školky, spolužáci -kamarádi...), dokázat se odloučit od rodičů na celý den, celkově se osamostatnit a rozvinout sebeobsluhu dětí při činnostech během celého dne. Hravým a veselým průvodcem motivujícím děti bude medvídek a další plyšoví kamarádi. Medvídek nás přivítá, bude si s námi hrát, cvičit, zpívat, tancovat, kreslit, povídat si pohádky i odpočívat. Průběhem celého roku se budou prolínat roční období. Na vycházkách se děti budou seznamovat s užším i širším okolím školky, školní zahradou, budou si vytvářet pozitivní vztah a poznatky s tímto prostředím, kde žijí. Děti se naučí pomocí plyšáků chovat bezpečně v MŠ i mimo ni, rozvinou si společenské návyky, postoje a dovednosti. Ze sebeobsluhy se děti naučí hygienickým a zdravotně preventivním návykům, jednoduché obsluze a pracovním úkonům – postarat se o hračky, uklidit po sobě, udržovat pořádek, převlékat se a postarat se o oblečení, stolování.....
Medvídek a plyšáci jsou naši kamarádi, kteří nám pomohou rozvíjet schopnosti a dovednosti pro navazování kamarádských vztahů mezi dětmi a k druhým lidem.

Informace pro rodiče z Oranžového zvonečku:

* prostudovat si školní řád, řád školní jídelny, směrnici o stanovení výše úplaty, směrnici o Covid (k dispozici v šatnách i na stránkách MŠ) a školní vzdělávací program (k dispozici u vchodu do MŠ), pro prostudování podepsat na třídě, seznámení s řády – do konce měsíce září

* sledovat informace na nástěnkách, webových stránkách i fotky třídy na webu

* hračky nosit jen na spaní (plyšová malá hračka)

* prohlubovat samostatnost v oblékání, svlékání, obouvání i stolování

* oblečení na zahradu dávat do skříňky se dvířky a do horní přihrádky věci, ve kterých půjdou děti domů

* bačkůrky, botičky do poličky na obuv a ne do skříňky s věcmi

* oblečení i boty podepsat!

* scházíme se do 7:00 hod. ve Žlutém zvonečku, poté děti přichází do 8.00 hodin do MŠ (školní řád)

* vyzvedávání obědů při nepřítomnosti dítěte ve školce 11:00 - 11:30 hod. u kuchyně (řád školní jídelny)

* nedávat děti se žvýkačkou do školky

* naučit děti říkat paní učitelky, ne tety :)

* když bude dítě chybět více než 14 dní (dovolená), musí si požádat o uvolnění ze školní docházky, formulář k vyzvednutí u paní učitelek na třídě    (školní řád)

* v MŠ bude probíhat zrakový screening, zdarma pro nově nastupující děti, aktuální info rodiče dostanou v šatnách

* kdo má možnost, žádáme o donesení vytahovacích kapesníčků, vlhčených ubrousků na WC, igelitových sáčků na počůrané věci

* při jakémkoli problému, nedorozumění či neporozumění vítáme řešení problémů osobně na třídě, po domluvení schůzky i individuálním přístupem,

rádi vám vše v klidu vysvětlíme a najdeme správné řešení, jak pro Vás, tak i pro Vaše děťátko :)

Moc děkujeme za spolupráci a nalézání vhodného řešení pro Vaše děťátko při postupné adaptaci na školku.