• Akce

ZPRÁVY ZE SJEZDOVKY - den 1. , 2. a 3 den a 4. den

27.01.2024

První den po příjezdu do Olešnice byly děti rozděleny do družstev od nejzkušenějších lyžařů po nelyžaře.

Družstva podle vestiček: Černé, Tygři (oranžové s tygří hlavou), Modré, Proužky, Fialové, Puntíkaté berušky a Sluníčka.

Děti byly ustrojeny do lyžáků, lyží a vest a hurá na sjezdovku. Černé družstvo po rozježdění na pomě vyrazilo na kotvu a zkušeně brázdilo celou sjezdovku. Tygři okupovaly pomu a sjezdovku jezdili od půlky. Modří a Fialoví se rozjezdili na provazovém vleku a šli na pomičku. Sluníčka, Proužci a Puntíci se seznamovali s lyžemi a se sněhem a co to dělá dohromady, učili se padat (to jim šlo dobře) a učili se vstávat a pochodovat do kopce. Děti navštívil dráček Soptík s dračicí Bucifalkou. Počasí nic moc- pršelo a foukal studený silný vítr.

VŠECHNY DĚTI Z NAŠÍ TŘÍDY MAJÍ VELIKOU POCHVALU - NIKDO NEPROTESTUJE, VŠICHNI SE SNAŽÍ A NEBREČÍ :O)

Druhý den - po příjezdu a obléknutí do lyžařského a hurá na sjezdovku. Černí klasika - poma a hned na kotvu. Modří a Tygři na pomě, Modří posléze zkouší kotvu (jak trefně poznamenal Kubíček "Paní učitelko, my jdeme na ten krumpáč") Tygři přiznávám, že nevím, jestli byli i na kotvě a pozor!!! Proužci ke konce dne zkouší pomu a Sluníčka a Puntíci jezdí na provazovém vleku - velký potlesk. Děti navštívila dračice Bucifalka.

Počasí dnes příznivější bez větru, chvíli sice poprchává ale pak lehce sněží. Jen je nad nulou a sníh je mokrý.

Třetí den - adrenalin je vyškrabat se od autobosu po zledovatělém mokrém parkovišti. Do lyžařského se děti oblékly téměř všechny samy, hurá do lyží a na sjezdovku. Černé družstvo spolkla mlha, která celý den ležela na sjezdovce, občas se vynořili dole u vleku, jinak jsme o jejich existenci témeř nevěděli. Modří a Tygři čím dál častěji jezdí na kotvě. Pruhovaní se přesunuli z provazového vleku na pomičku. Fialoví s přehledem jezdí na provazáku, a Puntíkaté berušky jezdí na provaze také a někteří dokonce i samostatně dolů a jsou na to náležitě hrdí. Dokáží už i zatáčet. Ve Sluníčkách nikoho nemáme. Dnes na nás zapomněl Soptík i Bucifalka, asi draci v mlze neumí manévrovat.

Počasí - teplo, ale mlha a postupně se rozfoukal docela silný vítr, občas pršelo - děti včera tvrdily, že budou hodně jíst, aby s nimi vítr tolik necvičil, ale dnes byla čočka, takže pořádně najedených bylo dětí jenom pár.

Čtvrtý den - parkoviště už bez ledu, sníh je težší mokřejší, ale není to žádná hrůza. Modří, Černí a Tygři jezdí celou sjezdovku, Proužci a část původně nejezdivých (F,S,B) jezdí na malé pomičce, zbytek Fialových, Sluníček a Berušek jezdí na provazáku. Umí zatáčet, jezdit slalom a brzdit. Samostatně, bez pomoci paní instruktorky. Všichni jsou pašáci. Dneska je navštívila dračice Bucifalka.

Počasí - studenější vítr, ale bez deště, děti byly hodně vyfoukané, už to bylo náročnější, někteří jedinci už chtěli i odpočívat a v autobuse třetina dětí usnula (oproti přdchozímu dni.

Těšíme se na pátek.